FasTech 50

System FasTech50 opiera się o 50 mm widoczną powierzchnię konstrukcji nośnej, spełniając wszelkie wymagania, a tym samym oferuje bardzo eleganckie rozwiązanie. Jest to systemem profi l aluminiowych służący do wykonywania lekkich ścian osłonowych o konstrukcji słupowo-ryglowej.

Opis ogólny

System oferuje słupy fasadowe o szerokości 50mm oraz głębokości w zakresie od 19 mm do 300 mm oraz rygle w zakresie od 25mm do 160mm. Możliwy do uzyskania moment bezwładności słupa wynosi 4449,38 cm4. FasTech 50 daje możliwość zwiększenia momentu bezwładności przy użyciu specjalnie zaprojektowanych aluminiowych wzmocnień montowanych wewnątrz słupów.
Wypełnienie w konstrukcjach stanowić mogą szyby, panele, płyty itp. Przy zastosowaniu zestawów trzyszybowych o najwyższych parametrach izolacyjności cieplnej możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych współczynników cieplnych dla całej konstrukcji, nawet poniżej 1,0 W/m2K. W systemie szklenie (wypełnienie) może sięgać 46 mm.

FT50_2

Przekrój profilu FasTech 50

Wersja Hi

W systemie FasTech 50 istnieje możliwość wyboru wersji Hi. W tej wersji w przestrzeni międzyszybowej umieszczana jest izolator wykonany z piany polietylenowej, co znacząco wpływa na poprawę współczynników cieplnych do poziomu Uf =1,2 W/m2K.

Funkcjonalność

FasTech50 został przetestowany pod względem większości wymogów w celu zapewnienia znakomitej funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkowania. Wewnętrzny system odwodnienia oraz uszczelki stosowane w tym systemie wykonane są z EPDM i wykazują się doskonałą skutecznością. System fasadowy FT50 daje możliwość projektowania zróżnicowanych ścian osłonowych, zawierających wszelkiego rodzaju konstrukcje okienne i drzwiowe.